VZS Hippocampus, s.r.o. | Potápěčské, stavební, zámečnické, klempířské, instalatérské, svářečské a tesařské práce, lodní servis

Historie

Činnost firmy Hippocampus se v podstatě datuje již do roku 1966, kdy začala skupina 8 potápěčů sdružených okolo Miroslava Selixe st. pracovat v Montážním podniku spojů Praha především při pokládkách komunikačních kabelů. V roce 1977 vznikla základna u Karlova mostu na Kampě a skupina začala používat název Hippocampus. Od roku 1979 tato skupina v rámci VHČ TJ Zahradnictví začala pracovat samostatně a spolupracovala na mnoha potápěčsko-stavebních pracích po celé Československé republice.

Ihned po změně politických poměrů a vytvoření podmínek pro podnikání vznikla i firma Hippocampus. Během následujích let tato firma sbírala dále zkušenosti a rozšiřovala své aktivity. V roce 2003, po převzetí vedení firmy Miroslavem Selixem ml., se firma přejmenovala na Hippocampus II.

V současné době jsou v okruhu činností práce potápěčské v kombinaci s pracemi stavebními či zámečnickými. Kapitánem posádky a vedoucím výroby je jednatel a dlouholetý pracovník firmy Pavel Jiroušek.

  • Od jara 2012 je naše společnost opět smluvním členem Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy.
  • historie-01
  • historie-02